Totus Tuus w internecie

2006/03/15

W sieci można przeczytać pierwszy numer biuletynu „Totus Tuus” przygotowanego przez biuro trybunału beatyfikacyjnego Jana Pawła II – informuje Rzeczpospolita.

Na razie biuletyn jest tylko w języku włoskim i hiszpańskim. Na stronie internetowej http://www.BeatyfikacjaJanaPawlaII.org można składać zamówienia na jego pierwszy – bezpłatny – numer. Są w nim propozycje modlitw i refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II. – Mam nadzieję, że polska wersja ukaże się jeszcze przed pierwszą rocznicą śmierci papieża – mówi ks. Sławomir Oder, postulator w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II.

Równolegle do prac trybunału beatyfikacyjnego na stronie internetowej procesu trwa ożywiona dyskusja internautów. O Janie Pawle II wierni dyskutują w kilkudziesięciu językach. Najbardziej rozdyskutowani są Włosi i internauci hiszpańskojęzyczni. – Mamy ponad tysiąc wpisów intencji modlitw w języku włoskim i ponad 10 tysięcy uczestników dyskusji – mówi ks. Sławomir Oder.

Polacy są mało aktywni na forum beatyfikacyjnym. Na stronie można znaleźć około stu wpisów z prośbą o modlitwę za wstawiennictwem Jana Pawła II. Jest też ponad 20 wspomnień o spotkaniach z papieżemi i kilkanaście świadectw o otrzymanych łaskach.

Na stronie można znaleźć zaledwie kilka informacji o utworzeniu łańcucha modlitw w intencjach przesłanych na forum – Polacy tworzą zaledwie cztery grupy modlitewne na prawie sto zgłoszonych z całego świata (grupa z Ciechocinka: „Codziennie rano o godzinie 6.25 zobowiązujemy się odmawiać różaniec i inne modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II”).

Dlaczego Polaków jest tak mało? – Myślę, że przyczyną jest dostęp do Internetu. Ci, którzy chcieliby wziąć udział w dyskusji, nie mają możliwości, a ci, którzy mają Internet, nie są tą stroną zainteresowani – mówi ks. Oder.

Źródło: Wiara.pl
Zobacz też: BeatyfikacjaJanaPawlaII.org

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: